Kävin lounastauollani kysymässä Osuuspankista, että onko heidän mahdollista päihittää S-Pankin 1,50 % korkoa jatkuvalle tuottotilille. Ei ollut, mutta opin jotakin uutta.

Luulin ennen käyntiäni, että Osuuspankin bonukset siirtyvät suoraan tililleni S-bonusten tapaan. Näin ei ole, vaan bonukset siirtyvät omalle bonustililleen, joka löytyy verkkopankista Bonukset -välilehden alta. Minulla oli tuolla piilossa 40 euroa bonuksia, joiden olemassaolosta en tiennyt mitään.

Lisäksi sain kuulla, että bonuksia ei enää minulle kerry, koska tileilläni on enää alle 5000 euroa rahaa.

Opin lisäksi sen, että näitä bonuksia voi käyttää verovapaasti Pohjolan vakuutusmaksujen maksamiseen. Nostettaessa bonuksista joutuu maksamaan lähdeveron (28 %).

Jos olet Osuuspankin asiakas etkä tiennyt erillisestä bonustilistä, käypä kurkkaamassa verkkopankkiin.

Related posts:

  1. Onko sinulla henkilökohtaisia taloudellisia heikkouksia?
  2. Mitä ekonomit tietävät rahasta, jota sinä et tiedä
  3. Onko Viestikunkku huijaus?
  4. Älä osta tavaroita joihin sinulla ei ole varaa
  5. Kaupthingin määräaikaistalletus vastaan Osuuspankin bonukset

Jätä kommentti

Varmista aina tällä sivustolla esiteltyjen tuotteiden ja palveluiden yksityiskohdat. Voit jättää palautetta rikkinäisistä linkeistä kommenteissa.

* Jotkut tämän sivun linkeistä ovat affiliate-linkkejä. Affiliate-linkkiä klikatessasi siirryt haluamallesi sivulle affiliate-verkoston kautta, joka maksaa minulle rahaa klikkauksista. Läpinäkyvyyden vuoksi olen merkinnyt affiliate-linkit niiden perään kirjoittamallani tähdellä (*).